ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6285242
*
nr 628 5242
Spegel
höjd: 165
Kondition: modern
Utrop:
100 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 mars 2010
kl 17:08:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/3 16:48:47
1
100 kr
3/3 16:49:55
1
150 kr
6/3 07:38:51
2
150 kr
6/3 07:39:10
2
300 kr
7/3 11:37:14
3
250 kr
7/3 11:38:20
3
350 kr
7/3 19:27:35
4
400 kr
8/3 16:36:05
5
450 kr
8/3 16:52:52
6
550 kr
8/3 16:55:47
5
550 kr
8/3 16:58:12
5
650 kr
8/3 17:03:36
7
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Kondition: modern
nr 628 5242
Spegel
höjd: 165
Kondition: modern
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 mars 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/3 16:48:47 | 1 | 100 kr |
3/3 16:49:55 | 1 | 150 kr |
6/3 07:38:51 | 2 | 150 kr |
6/3 07:39:10 | 2 | 300 kr |
7/3 11:37:14 | 3 | 250 kr |
7/3 11:38:20 | 3 | 350 kr |
7/3 19:27:35 | 4 | 400 kr |
8/3 16:36:05 | 5 | 450 kr |
8/3 16:52:52 | 6 | 550 kr |
8/3 16:55:47 | 5 | 550 kr |
8/3 16:58:12 | 5 | 650 kr |
8/3 17:03:36 | 7 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02